Sociální zemědělství v italském parlamentu

Zástupce Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity reprezentoval ČR na mezinárodní konferenci k sociálnímu zemědělství v italském parlamentu

http://www.ases-ong.org/lagricoltura-sociale-nella-dimensione-euro-mediterranea-testimonianze-internazionali/Dne 6. 2. 2019 proběhla na půdě italského parlamentu konference “The International Conference on Social Farming in a Euro Mediterranean dimension; perspectives, development, potential”.

Konference pořádaná v historických prostorách Zucarri hall byla zaštítěna prezidentkou italského senátu Elisabettou Casellati. Konference se zaměřila na opatření a nástroje pro rozvoj sociálního zemědělství na evropské úrovni v rámci nového programového období. Vedle italských reprezentantů sektoru sociálního zemědělství byla pozvána pětice zahraničních speakerů ve složení Marjolein Elings z Wageningen University (NL), Thomas van Elsen z University of Kassel (D), Willem Rombaut z Support Centre for Green Care (BE), Malachy Dolan z Social Farming Ireland Ltd. (UK) a Jan Moudrý jr. ze Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (ZF JU), který je zároveň předsedou české Asociace sociálního zemědělství.

Setkání, které bylo součástí dlouhodobě probíhajících aktivit směřujících k vytvoření společné evropské platformy pro sociální zemědělství, posloužilo i k prohloubení vědecké spolupráce mezi Wageningen University, University of Kassel a ZF JU.

Další informace lze nalézt na tomto odkazu: http://www.ases-ong.org/lagricoltura-sociale-nella-dimensione-euro-mediterranea-testimonianze-internazionali/

 

Close Menu