Sociální pracovníci se vzdělávají v zemědělství

O prvním březnovém víkendu proběhl v řadě již čtvrtý vzdělávací 24 hodinový kurz s akreditací MPSV, kterého se pravidelně účastní studenti sociální práce i odborníci z praxe. Tentokrát jimi byli jak pracovníci v sociálních službách, tak zemědělci.

Kurz představuje drobný příspěvek do portfolia osvěty v sociálním zemědělství. Každoročně je vyučován v brzkém jaře na VOŠ Jabok v Praze.

Kromě teoretické části mají účastníci příležitost navštívit sociální farmy. Letos to byl Koňský dvorec Chmelištná, kde farmář dlouhodobě spolupracuje s několika veřejnými i soukromými subjekty v oblasti péče o sociálně znevýhodněnou mládež. Druhým místem byla sociální ekofarma Biostatek, která byla v minulosti místem pro zaměstnávání osob znevýhodněných na trhu práce. Dnes spolupracuje s poskytovateli sociálních služeb a vytváří neformální prostor pro osoby se zdravotním postižením pro aktivní trávení jejich volného času. Mimo jiné je Biostaetk jednou ze čtyř farem v Karlovarském kraji pro výuku EVVO a se podílí na tvorbě krátkých dodavatelských řetězců.     

Kurz i tento rok navštívila zástupkyně sociálního podniku KOKOZA, o.p.s., aby sdílela zkušenosti se zaměstnáváním osob s duševním onemocněním v rámci městských komunitních zahrad a venkovních technických prací v Praze a okolí.

Close Menu